Zaczynamy 26 rok pracy w Kemipolu.

Niektórzy z nas – w sensie dosłownym, inni nie do końca – choć wszyscy utożsamiamy się z 25-letnią firmą. Taki jubileusz wymaga spojrzenia wstecz i w przód. I chociaż to co nas czeka jest znacznie bardziej fascynujące – to jest zawsze niewiadomą. Popatrzmy więc najpierw na historię.

Ostatnie 25 lat to fascynujący okres w historii Polski – od komunizmu, przez wejście do NATO, Unii Europejskiej do stanu w ,którym… wszyscy narzekają. I ci którzy nie wierzą w prawdziwą demokrację i ci ,którzy w nią wierzą… ale sprowadzając rzecz do rozwoju naszej branży nikt chyba nie może narzekać. Piękne obiekty, nowoczesne technologie, duże inwestycje , potężna wiedza w którą wyposażeni są specjaliści na obiektach wodno-ściekowych. Cieszymy się ,ze możemy pracować w takich warunkach, choć nie jest to łatwe. Ciągłe zmiany aplikacji, technologii, adaptowanie naszej chemii tak, aby pomagała – nie koniecznie w zastosowaniach podstawowych, które wszyscy znają. Jako Kemipol odczuwamy wielką satysfakcję z tego, że możemy być częścią tak rozwijającego się systemu.

Czas aby się pochwalić – jesteśmy firmą która od lat co najmniej dwudziestu corocznie sprzedaje więcej. Różnie to bywa – raz w kraju, w innym roku zagranicą – raz koagulanty, w innym roku polimery napędzają wzrost… Dzięki temu, że posiadamy praktycznie wszystkie rodzaje koagulantów produkowane na świecie oraz dostęp do całej palety polielektrolitów potknięcie w jednym asortymencie równoważone jest wzrostem w innych. Powstaliśmy po to by produkować i sprzedawać PIX – teraz to co najwyżej jedna czwarta naszej sprzedaży. Oczywiście nie byłoby to możliwe bez pracy ludzi: tych z marketingu systematycznie pokazujących Państwu nowe rozwiązania, tych z produkcji i logistyki zapewniających „właściwy produkt we właściwym miejscu we właściwym czasie”, i może troszeczkę dzięki nam, biurokratom… właściwie nie wiadomo po co tak ciężko pracującym…

Przypomnijmy ostatnie 10 lat (bo pierwsze 15 to już prehistoria):

2004- zakup Złotnik, rozszerzenie oferty

2005 – wprowadzenie wysokozasadowych PAX-ów

2006 – wprowadzenie chlorków żelaza na rynek

2006 – wprowadzenie polielektrolitów jako uzupełnienie oferty koagulantowej

2007- wprowadzenie kondycjonowania osadów

2008 – wprowadzenie systemu dezodoryzacji Ferrox

2009 – wprowadzenie ACH – środka do produkcji kosmetyków

2010 – wprowadzenie zewnętrznego źródła węgla (KemCarbo)

2012 – wprowadzenie środków wspomagających produkcję biogazu (system BDP)

2015 – pierwsza aplikacja systemu dezynfekcji -Desin-fix w pełnej skali technicznej

2006-2015 – gwałtowny wzrost aplikacji polimerów

Co dalej?

Spojrzenie w przyszłość to przede wszystkim ćwiczenie w szybkości dostosowania się do potrzeb klienta. Plany wieloletnie są bez przerwy przerabiane i dopasowywane do zmian rynku. Wygrywa plan najbardziej elastyczny, najlepiej dostosowany do nowych, coraz bardziej wymagających wyzwań rynkowych. Wiemy o tym i z dużym optymizmem patrzymy w przyszłość. premium domains . Wierzymy w profesjonalizm, ciężka pracę i współpracę przy rozwiązywaniu problemów. Dlatego nie będę prezentowała nowych technologii nad którymi pracujemy – jeśli pojawi się cos niespodziewanego – z pewnością to udźwigniemy. Prosimy tylko o pokazywanie nam wyzwań – a my im sprostamy… może nie zawsze, ale porażki często są ciekawsze niż sukcesy. A żyjemy w bardzo ciekawych czasach…

Zapraszam na nasze wrześniowe seminarium z okazji 25-lecia istnienia firmy. Jak zwykle poświęcone będzie ono technologii – ale jednocześnie stanowić to będzie wspaniałą okazję gdzie dzięki technologii możemy się spotkać, popracować i miło spędzić razem czas.

Dorota Jasina